5 wskazówek dotyczących stylizacji, aby wyszczuplić sylwetkę

Weź pod uwagę proporcje ciała i kolory, które nosisz, aby dać złudzenie bardziej szczupłej sylwetki.

 

  1. „Wydłuż” swoją sylwetkę.

Unikaj: krótkich swetrów i nisko podciętych spodni.

Przejdź do: topy, które są lżejsze i dłuższe, a następnie dodaj kurtkę, która sięga aż do pośladków.

Upewnij się, że twoje spodnie pasują tam, gdzie ich potrzebujesz. Tak, możesz nosić obcisłe dżinsy. Noś je z długimi butami w tym samym kolorze, aby uzyskać modny wygląd.

Podkreślają to: bardzo długi kołnierz lub szalik wewnętrzny, a następnie wysokie obcasy.

 

  1. Noś odpowiedni rozmiar.

Unikaj: szerokich swetrów, które są zbyt ciasne lub wręcz przeciwnie, zbyt luźne.

Ulubione: ubrania, które dobrze pasują, szczególnie tam, gdzie twoje krzywe są na plusie.

Wyjątek: luźna, gładka tunika, ale z paskiem (niezbyt cienkim) podkreślającym talię. Dodaj wysokie obcasy, aby uzyskać smukły efekt.

Równowaga: kiedy nosisz luźniejsze spodnie, balansuj z topem, który jest bliżej ciała i na odwrót.

 

  1. Wybierz odpowiedni styl.

Unikaj: spodni w stylu palazzo i niskiej talii, zbyt wielu nadruków, golfów i krótkich rękawów (aby ramiona nie wyglądały na grube).

Ulubione: wysokie okłady, draperie, empirowe bokobrody, sukienki z ukośnymi wzorami, a przede wszystkim dekolt w kształcie V.

 

  1. Tkaniny

Należy unikać: tkanin wełnianych, aksamitu i grubych warstw tkanin. To nieuchronnie doda krzywych. Wyeliminuj również ciężkie włókna, które będą zgodne z Twoimi kształtami, nawet te, które uważasz za nieestetyczne.

Preferuj naturalne materiały, zwłaszcza bawełnę lub cokolwiek płynnego i lekkiego, co swobodnie się wokół Ciebie porusza.

Bądź ostrożna: lśniące tkaniny nie przyniosą ci korzyści. Nawet jeśli są one modne, należy preferować dyskretne wzory i nadruki.

 

  1. Kolory.

Unikaj: białych i kremowych odcieni na wszystkich częściach ciała, które wydają ci się zbyt okrągłe. Z drugiej strony, możesz użyć go do skontrastowania ciemnego koloru i zwrócenia uwagi na tę część ciała, która najbardziej Ci się podoba.

Preferuj kolory matowe, ciemne i jednolite, gdziekolwiek chcesz, aby Twoje wypukłości (brzuch, pośladki, ramiona, biodra). Aby podkreślić efekt wyszczuplenia, należy połączyć ciemny kolor z bardzo jasnym.

 

 

SZUKASZ CZEGOŚ INNEGO? ZOBACZ TUTAJ:

 

Leave a Reply