Ćwiczenia i sport w czasie odchudzania się

Ćwiczenia i sport w czasie odchudzania się

Po co ćwiczyć?

Odpowiednia dieta to tylko część drogi do odchudzenia się. Drugą częścią jest ruch, ćwiczenia, sport. Właściwie dobrane ćwiczenia przyspieszą metabolizm i spalanie tłuszczu, przy okazji poprawią stan zdrowia i zminimalizują możliwość wystąpienia efektu jo-jo. Czasem są wręcz niezbędne, by pozbyć się opornego tłuszczu. 


Czy przy każdej diecie można ćwiczyć i uprawiać sport?

Nie, nie można, bowiem wszystko zależy od zastosowanej diety. Jeśli Twoja dieta jest restrykcyjna, nie dostarczasz organizmowi odpowiedniej ilości kalorii, to oczywiście nie możesz ćwiczyć. Co więcej, taka dieta jest szkodliwa. Nadmierny wysiłek fizyczny w takim przypadku, może nam przyprawić bólów i zawrotów głowy. Osłabienie organizmu często skutkuje sennością, rozdrażnieniem, a także omdleniami. Niedobory mogą być groźne dla naszego zdrowia i życia.

Gdzie lepiej ćwiczyć: w domu czy na siłowni?

Nie ma reguły, najważniejsze jest, że będziesz ćwiczyć regularnie. A to czy będziesz to robić w domu czy na siłowni czy w studiu fitness jest sprawą drugorzędną.

Czy wysiłek fizyczny wzmaga apetyt?

To nieprawda. Ćwiczenia, zwłaszcza wykonywane regularnie kilka razy w tygodniu, poprawiają tempo przemiany materii, a poprzez to sprzyjają walce z nadwagą.

Czy trzeba ćwiczyć codziennie?

Nie, ważniejsza jest regularność. Poza tym możesz przemęczyć organizm i przestać w ogóle ćwiczyć. 

Czy trening musi być intensywny?

Takie treningi są dla zawodowych sportowców. Podczas intensywnego treningu spalasz mało kalorii, bo brak wystarczającej ilości tlenu powoduje, że Twoja ciało spala kalorie bardzo wolno. Tak więc ćwicz z głową!

Czy jeśli mnie nic nie boli po ćwiczeniach to źle?

Nie. Ból to sygnał od organizmu, że dzieje się coś złego, więc jeśli ćwicząc poczujesz ból, to przestań ćwiczyć i sprawdź co się dzieje. Czym innym jest taki ból, a czym innym ewentualne zakwasy po ćwiczeniach u osób, które dopiero zaczynają lub ćwiczą rzadziej.

Czy potrzebna mi jakaś pomoc?

Zarówno pomoc jak i motywacja przydadzą się wszystkim. Po to aby nie popełniać błędów i po to, aby ktoś Cię, w razie kryzysu, zmusił do kontynuowania ćwiczeń. Dzięki trenerowi, czy jakkolwiek taka osoba będzie się nazywała, osiągniesz maksymalne efekty. 

Czy można jeść przed ćwiczeniami?

Z pewnością nie można ćwiczyć będąc głodnym. Również niewskazany jest spożycie obfitego posiłku bezpośrednio przed treningiem. Zawsze jednak pamiętaj, że nie wolni Ci ćwiczyć będąc głodnym. To może się zakończyć nawet utratą przytomności.

Czy ćwicząc mogę jeść więcej?

Nie, no jeśli decydujesz się na dietę, czyli dostarczanie organizmowi tyle kalorii ile potrzebuj, ale nie więcej, to ćwiczenia nie mogą być alibi dla objadania się. Diety polegają na tym, by jeść mniej, niż się faktycznie potrzebuje, tak by organizm korzystał z zapasów tłuszczu.

KOMENTARZE

Leave a Reply

Skip to content
%d bloggers like this:
Przeczytaj inne:
Koneso

Koneso Miejsce stworzone z myślą

Zamknij