Czym jest mgiełka do ciała?

Czym jest mgiełka do ciała?

Mgiełka do ciała to stosunkowo nowy produkt na rynku pięknych zapachów. Chociaż dostępna jest od niedawna już zyskała sporą popularność. Wiele kobiet po mgiełkę sięga latem i wiosną, traktując je jako alternatywne perfumy. Plusów stosowania kosmetyku w letnie, gorące dni jest całe mnóstwo. Mgiełki do ciała pięknie pachną, działają odżywczo, nawilżająco i energetycznie, a także chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV. Co jeszcze warto wiedzieć o mgiełce do ciała?

Mgiełka do ciała – co to jest?

Mgiełka do ciała jest substancją zapachową w płynie. Podobnie jak tradycyjne perfumy pozwalają zadbać o przyjemny zapach skóry. W przeciwieństwie jednak do tradycyjnych pachnideł jest rzadsza i może pochwalić się innym składem. To właśnie dzięki niemu jest lekka, orzeźwiająca i nie wywołuje podrażnień skóry, nawet jeśli obficie się nią skropi. Różnicą, jaką na pewno się zauważy jest cena. Mgiełki są o wiele tańsze niż perfumy, wody perfumowane, a nawet wody toaletowe.

Jak działa mgiełka do ciała?

Przystrajanie ciała zapachem to nie jedyne zadanie mgiełek do ciała. Mają one również nawilżyć skórę, złagodzić jej podrażnienia, dodawać energii, odświeżać i przynosić uczucie ulgi w gorący dzień. Takie funkcje mgiełki sprawiają, że kosmetyk często jest stosowany w upalne dni. Kilka kropel wystarczy, aby ochłodzić się i odświeżyć zapach. Pośród zapachów wonnego płynu znaleźć można wiele różnych woni, głównie tych kwiatowych i owocowych – idealnych na ciepłe dni.

Warto tu zaznaczyć, że tego typu pachnidło może być stosowane nie tylko latem. Victoria Secret mgiełka romantic czy bare vanilia, możliwe do kupienia w perfumerii https://www.perfumeria.pl/collections/victorias-secret, doskonale sprawdzą się też jesienią i zimą. Można nimi spryskać się, jeśli chce się odświeżyć zapach użytych perfum lub skropić ciało po kąpieli. Lekki zapach tych mgiełek sprawdzi się na co dzień. Nie będzie męczył otoczenia, a jednocześnie pozwoli cieszyć się piękną wonią ciała.

Zalety i wady mgiełek do ciała

Mgiełki do ciała mają wiele zalet. Oprócz niskiej ceny oferują wiele przyjemnych dla nosa zapachów. Ich aplikacja odświeża i nawilża. Dużym plusem jest również to, że kosmetyk nie powoduje podrażnień, może być więc używany nawet przy skórze wrażliwej. Sięgając po ten preparat zapachowy, należy jednak pamiętać i o jego wadach. Jako te główne wymienia się niedługą datę przydatności do spożycia (w przypadku mgiełek zazwyczaj wynosi ona 36 miesięcy). Zapach na skórze utrzymuje się też bardzo krótko, zazwyczaj do godziny. Wynika to z tego, że mgiełki zawierają znikomą ilość olejków eterycznych. Przekłada się to również na małą intensywność woni. Nie można też ukrywać, że mgiełki nie są tak pięknie opakowane jak tradycyjne perfumy, a ich opakowanie szybko może uleć zniszczeniu. Mimo tych wad mgiełki nadal są kosmetykiem wartym uwagi.

KOMENTARZE

Leave a Reply

Skip to content
%d bloggers like this:
Przeczytaj inne:
Kurs OpenOffice

Kurs OpenOffice Jakie korzyści wynikają

Zamknij