Dlaczego mężczyźni szybciej chudną

Dlaczego mężczyźni szybciej chudną

Tak, to prawda, faceci szybciej chudną. Jest to niesprawiedliwe, ale daje się naukowo wyjaśnić.

  1. Mężczyźni mają zazwyczaj bardziej rozbudowaną tkankę mięśniową. Podczas skurczu mięśni wytwarzana jest energia, więc spalane są wtedy kalorie, przyjęte wraz z pożywieniem. Zatem aktywność fizyczna na pewno najefektywniej wspomaga proces odchudzania. Organizm w przypadku mężczyzn pozbywa się zbędnej ilości tłuszczu przy każdej okazji.
  2. U kobiet okolicami szczególnie odpornymi na ćwiczenia i diety są przede wszystkim uda oraz pośladki. Dzieje się tak najprawdopodobniej dlatego, że organizm kobiety naturalnie magazynuje energię, która odgrywa duże znaczenie w okresie ciąży. Dlatego też spalanie tkanki w tych okolicach może trwać długo.
  3. Mężczyźni zazwyczaj ważą więcej niż kobiety. Im większa waga początkowa, tym szybszy będzie ubytek masy ciała. Osoba ważąca 110 kg będzie szybciej traciła zbędne kilogramy niż osoba ważąca 80 kg.
  4. Kobiety przechodzą zmiany hormonalne, które mogą utrudnić pozbycie się nadwagi, na przykład menopauza. Zespół napięcia przedmiesiączkowego może zwiększyć apetyt na potrawy wysokokaloryczne, przeważnie słodycze.

Wszystkie te powody oczywiście nie mogą źle wpływać na Twoją motywację. Możesz przecież porównywać się w czasie odchudzania nie z mężczyznami, ale z kobietami.

KOMENTARZE

Leave a Reply

Skip to content
%d bloggers like this:
Przeczytaj inne:
Protokół ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku przy pracy

Protokół ustalenia okoliczności i przyczyn

Zamknij