Dobre strony nieśmiałości

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Wydawać by się mogło, ze nieśmiałość posiada jedynie negatywne strony. Jednak ta przypadłość ma również swoje pozytywy.

Część osób nieśmiałych lubi ten stan, ponieważ zauważyli właśnie dobre jej strony.

Po pierwsze: o osobach nieśmiałych inni wypowiadają się bardzo dobrze, w superlatywach: skromny, mówi tylko kiedy trzeba, człowiek z klasą. dyskretny, bezpretensjonalny. To są pochwały, a taki doceniany sposób zachowania się może wynikać właśnie z nieśmiałości.

Po drugie: część osób docenia również to, że osoba nieśmiała jest introwertyczna, nie narzuca się, nie onieśmiela innych, jest delikatna w kontaktach, nie krzywdzi innych. Trzymanie dystansu do innych również samej osobie nieśmiałej przynosi korzyści, jej prywatność nie jest naruszana.

Po trzecie: osoba nieśmiała może dokonywać lepszych wyborów, jeśli chodzi o kontakty z ludźmi, ponieważ najpierw stojąc z boku przygląda się, a dopiero potem nawiązuje kontakt z wybraną osobą. W ten sposób może uniknąć wielu konfliktów interpersonalnych.

Po czwarte: osobie nieśmiałej łatwiej jest zachować anonimowość i komfort z tego wynikających. W dzisiejszych czasach, gdy wszyscy „pchają się na afisz” lub „mają parcie na szkło”, nieśmiali pozostają sobą nie biorą udziału w tym wyścigu i mogą cieszyć się z braku rozpoznawalności i pozostawać sobą, bez nakładania masek i grania. 

Masz problem z nieśmiałością?

Te książki Ci pomogą>>>

 

Wejdź, zarejestruj się, korzystaj. Ciebie to nic nie kosztuje, a Fundacja CIS otrzyma pieniądze!
Pomaganie jest łatwe!
Ustaw Fundację CIS jako odbiorcę Twojej pomocy! Nic nie tracisz, za to pomagasz!
KLIKNIJ W BANER I POMAGAJ!
   

2 Comments

Add Yours →

Też uważam, że takie osoby, choć mogą mieć mniej znajomych, to te znajomości które już mają, są często wyższej jakości. Jak już zaufanie jest zbudowane, to i nieśmiałość znika i pojawia się bardzo bliski kontakt i duża otwartość i umysłu i serca.

Cała sztuka w tym, żeby osoba nieśmiała te kontakty najpierw nawiązała. A faktycznie nie ilość jest ważna, a jakość.

Leave a Reply