Jak często należy wymieniać ręczniki?

Jak często należy wymieniać ręczniki?

Jak często należy wymieniać ręczniki?

Wymieniamy je zbyt rzadko, suszymy w niewłaściwy sposób, pierzemy w zbyt niskiej temperaturze. Higiena poszła w kąt. Oto lista “podręcznikowych” błędów, które popełniamy na co dzień.

Ręczniki wymieniamy według potrzeb? Teoretycznie tak, lecz w praktyce okazuje się, że jednego ręcznika używamy tydzień. To zdecydowanie za długo. Dlaczego? Wilgotny ręcznik to siedlisko bakterii, martwego naskórka, brudu… Siódmego dnia nasz ręcznik zwyczajnie nie może być czysty. Nawet jeśli suszymy go po każdym użyciu. No właśnie suszenie…

Po każdym użyciu suszymy ręcznik. Na grzejniku zimą, na słońcu latem. Lub na suszarce wolnostojącej. Nie odwieszamy go z powrotem na wieszak, bo jakoś tam wyschnie. To się nie sprawdza. Czuć to choćby po zapachu. Delikatnie mówiąc, zapach niewysuszonego ręcznika nie jest atrakcyjny, a jego używanie nie jest higieniczne. W końcu mogą się tam znajdować całe kolonie bakterii…

Ręczniki pierzemy w temperaturze minimum sześćdziesiąt stopni. Niższa temperatura nie zabije bakterii i roztoczy. Jeśli boimy się o to, czy ręczniki przetrwają taką temperaturę, kupujmy ręczniki dobre jakości i patrzmy na metki. To na metkach znajduje się zalecana temperatura prania.

Każdy z domowników powinien używać swojego ręcznika. Jedna osoba – jeden ręcznik. Najlepiej by miały inny wzór lub kolor, wtedy trudniej się pomylić. Wymieniajmy je minimum co trzy dni. Higiena to podstawa nie tylko dobrego samopoczucia, ale i zdrowia w ogóle.

KOMENTARZE

Leave a Reply

Skip to content
%d bloggers like this:
Przeczytaj inne:
PLUS

PLUS   Plus jest jedną

Zamknij