Lody a odchudzanie

Lody a odchudzanie

Czy lody pomagają schudnąć? Niektórzy nawet promują lodową dietę. Jaka jest prawda?

Prawdą jest, że organizm musi je przy spalaniu ogrzać i zużywa przy tym wiele kalorii. Ale same lody nie są bezkaloryczne, więc nie wystarczy jeść same lody, aby schudnąć…

Lody są z pewnością najmniej kalorycznym deserem i przy okazji zdrowym. Jak już musisz sięgnąć po coś słodkiego, to lepiej po loda, niż batonika. W zależności od smaku niewielki deser lodowy 100g to przeciętnie 120 kcal,  gałka lodów ma ok. 50-70 kcal a mały baton czekoladowy to aż 250 – 300 kcal, jedno ciastko typu markiza 18g to 87 kcal, jagodzianka 90g to 285 kcal, bułeczka drożdżowa z jabłkiem 120g to 329 kcal. Najbardziej kaloryczne są lody o smaku czekoladowym, karmelowym, toffi, a także te zawierające bakalie czy ciastka. Wybieraj więc sorbety owocowe oraz lody o smaku śmietankowym, gdyż są najmniej tuczące.

Kolejną zaletą lodów jest fakt, iż są łatwo trawione i przyswajane przez nasz organizm. Białka mleka występujące w lodach charakteryzują się jedną z najwyższych wartości biologicznych (84,5 proc.), zawierają wszelkie niezbędne człowiekowi aminokwasy.

Tak więc możesz jeść lody, ale jak ze wszystkim – zachowaj umiar.

KOMENTARZE

Leave a Reply

Skip to content
%d bloggers like this:
Przeczytaj inne:
Buty sportowe i odzież sportowa

Buty sportowe i odzież sportowa

Zamknij