Małżeństwo jak diament

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Małżeństwo to diament szlifowany całe życie.

 Antoni Regulski

Ta złota myśl jest bardzo górnolotna, ale warto zastanowić się, co właściwie nam mówi o małżeństwie. A mówi kilka ważnych rzeczy.

Nie znam się na diamentach, ale większości ludzi uważa, że są piękne, lubi na nie patrzeć i je… mieć! Są również cenne, człowiek lubi posiadać rzeczy, które mają dużą wartość. Każdy pewnie chciałby posiadać diamenty, czy po to, aby ładnie w nich wyglądać, czy po to, aby w nie zainwestować. Tak czy inaczej, Antoni Regulski twierdzi, że małżeństwo to coś cennego, pięknego i pożądanego.

Po co szlifuje się diamenty? Po to, by zamienić je w brylanty, które są jeszcze piękniejsze, jeszcze cenniejsze i jeszcze bardziej pożądane. Szlifowanie to precyzyjna i dość ciężka praca. Trzeba wiele lat ćwiczyć, aby stać się mistrzem w szlifowaniu diamentów. Dla Regulskiego małżeństwo jest więc czymś, o co trzeba dbać, zmieniać je w coś jeszcze lepszego i to przez całe życie! Należy je zmieniać nie tylko na samym początku, ale przez cały późniejszy okres.

Trzymając się tej diamentowo – brylantowej metafory, to chyba nikt nie chciałby zgubić czy zniszczyć swoich drogocennych i pięknych kamieni, prawda?! Trzyma się je w sejfach, ukrywa, a gdy kobieta ubierze diamenty, chroni się ją przed bandytami i złodziejami. Pomimo zagrożeń ludzie się nimi chwalą.

Smutne jest to, że wielu ludzi potrafi zrobić tyle dla swoich kamyków, a także domów, samochodów, majątku w ogóle, jakikolwiek by nie był, a nie potrafi, nie chce zrobić choć trochę dla własnego małżeństwa.

Zemanta Related Posts ThumbnailDlaczego nie dbać o małżeństwo?

Dlaczego nie zamieniać je w piękny brylant?

Dlaczego się nim nie chwalić?

Dlaczego nie starać się o nie bardziej, niż o rzeczy materialne?

Dlaczego pozostawiać je same sobie, a potem dziwić się, że zamiast w brylant, zamieniło się w zwykły kamień?

Zamień diament swojego związku w piękny brylant>>>

Wejdź, zarejestruj się, korzystaj. Ciebie to nic nie kosztuje, a Fundacja CIS otrzyma pieniądze!
Pomaganie jest łatwe!
Ustaw Fundację CIS jako odbiorcę Twojej pomocy! Nic nie tracisz, za to pomagasz!
KLIKNIJ W BANER I POMAGAJ!
   

2 Comments

Add Yours →

Bardzo podoba mi się przyrównanie małżeństwa do diamentu i brylantu. Ta metafora jest trafna ,gdyż pokazuje że jest cenne, i należy o nie dbać całe życie, chronić i bronić przed złem.

Leave a Reply