Małżeństwo – samo zło

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Choć kobiety są aniołami, jednak małżeństwo jest diabłem.

George Byron

Jak widać po przytoczonym cytacie, małżeństwo zły PR ma nie od dziś. Wydaje się bowiem, że ataki na małżeństwo to cecha charakterystyczna ostatnich kilkudziesięciu lat. Przypomnę tylko, że Byron żył na przełomie XVIII i XIX wieku, a przekonywał, że kobiety są wspaniałe, za to małżeństwo to zło wcielone. Zapomniał o jednym istotnym elemencie małżeństwa, czyli mężczyznach. Skoncentrował się na tym, że, jak rozumiem, kobiety są dobre i wspaniałe, ale z jakiegoś tajemniczego powodu, gdy już stworzą związek małżeński, to staje się z nimi coś strasznego, zmieniają się nie do poznania i z małżeństwa i życia mężczyzny, robią piekło na ziemi.

Właściwie cały czas mówię o tym, że to ludzie, konkretni ludzie, tworzą małżeństwa i krytykowanie go, bez odniesienia się do tego, dlaczego to robimy, nie ma sensu. Nieudane małżeństwo? Uderz się w piersi i powiedz dlaczego Twoje się nie udało! Co z tego, że potrafisz na obronę swojej tezy przytoczyć mnóstwo przykładów takich małżeństw, skoro nie wiadomo, dlaczego się rozpadły, jakie były przyczyny rozstania.

Nie wiem wiele, ale krytykuję małżeństwom, bo to modne zajęcie, bo wszyscy to robią, bo tak. Nie jest to dobry punkt wyjścia do poważnej dyskusji o tej instytucji, prawda?

Można oczywiście krytykować, ale trzeba posiadać konkretne przykłady, nie jakieś typu „bo gdzieś słyszałem, bo widziałem w TV, wprawdzie nie byłem nigdy w długim związku, ale to dlatego, że wszystkie i tak są nieudane!”.

A ja powiem Ci, że wolę, zamiast krytykować, wolę skupić się na tym, co można zrobić dla małżeństw, aby nie tylko były udane, ale by były coraz lepsze. 

Wejdź, zarejestruj się, korzystaj. Ciebie to nic nie kosztuje, a Fundacja CIS otrzyma pieniądze!
Pomaganie jest łatwe!
Ustaw Fundację CIS jako odbiorcę Twojej pomocy! Nic nie tracisz, za to pomagasz!
KLIKNIJ W BANER I POMAGAJ!
   

Leave a Reply