Najskuteczniejsza dieta

Najskuteczniejsza dieta

Nie jest łatwo odpowiedzieć na pytanie jaka dieta jest najbardziej skuteczna. Z pewnością łatwiej odpowiedzieć, która dieta jest szkodliwa. Ale po kolei.

Niektóre diety mogą doprowadzić do poważnych negatywnych skutków zdrowotnych. Bezmyślne stosowanie diety może prowadzić na przykład do groźnych zaburzeń metabolicznych (kwasica ketonowa, zaburzenia rytmu serca). Nie można stosować diety, z której całkowicie wyeliminowano produkty węglowodanowe – ziemniaki, pieczywo, kasza, ryż, makaron i które jednocześnie oparte są na spożywaniu mięsa, jaj, serów, masła i innych tłuszczów.

Negatywne skutki mają również głodówki i diety tak zwane jednostronne, czyli oparte na spożywaniu jednego produktu (n. kapusty, kaszy). Po dłuższym ich stosowaniu spodziewaj się problemów: niedobory witamin, składników mineralnych, utrata białek ustrojowych. Następuje zanik, obok tkanki tłuszczowej, mięśni szkieletowych, wątroby, nerek, tarczycy. Głodówka może zakończyć się uszkodzeniem mięśnia sercowego i tym samym nagłym zgonem.

Źle może zakończyć się odchudzanie powtarzane wielokrotnie bez konsultacji ze specjalistą. Szczególnie osoby chore powinny udać się do lekarza, aby omówić ewentualną dietę. Poza tym w myśl powiedzenia „Nie ma ludzi zdrowych, tylko źle zdiagnozowani” również zdrowie nie powinni ryzykować nie wiedząc co dokładnie dzieje się z ich organizmem.

Pamiętaj, że w czasie szybkiego odchudzania nagromadzony tłuszcz jest spalany w nikłej ilości, za to odwadnia się organizm i traci tkankę mięśniową.

Jaka dieta odchudzająca jest najskuteczniejsza?

Najtrwalsze efekty, nie narażające organizmu na powikłania, daje powolna, racjonalna redukcja masy ciała pod okiem specjalisty. Ubytek masy ciała powinien wynosić 0,5-1kg tygodniowo, tj. 2-4 kg miesięcznie. Najlepsze rezultaty daje dieta zwana ubogoenergetyczną (bogatoresztkowa) stosowana przez długi czas.

Dalszych informacji o tej diecie szukaj w kolejnych artykułach.

KOMENTARZE

Leave a Reply

Skip to content
%d bloggers like this:
Przeczytaj inne:
Żądanie natychmiastowego dostarczenia towaru

ŻĄDANIE NATYCHMIASTOWEGO DOSTARCZENIA TOWARU  

Zamknij