Poznaj Tajniki Tworzenia Muzyki w ABLETON LIVE

Poznaj Tajniki Tworzenia Muzyki w ABLETON LIVE

01 – Konfiguracja Audio i MIDI

W pierwszej lekcji kursu zapoznamy Cie z podstawowymi ustawieniami programu. Dowiesz się jak skonfigurować preferencje by umożliwić kontatybilność programu z kontrolerem MIDI oraz co zrobić by zwiększyć wydajność karty muzycznej. Autor omówi znaczenie i optymalne wartości latencji, próbkowania oraz parametru „buffer size”.

02 – Konfiguracja pozostałych ustawień

W kolejnej lekcji zajmiemy się konfiguracją wszystkich pozostałych parametrów dostępnych w preferencjach programu Ableton Live 8. Nauczysz się zarządzać widokiem okna sesji oraz całego programu. Omówimy ustawienia przyśpieszające zapisywanie plików muzycznych w przypadku pracy na kilku rdzeniowy procesorze.Co więcej, dzięki wiedzy przekazanej w tym filmie poznasz funkcje wszystkich podstawowych prometów które zwiększą wydajność i przyjemność pracy w programie.

03 – Zapoznanie z Oknem Głównym

Lekcja w której dowiesz się jakie opcje oferuje nam główne okno programu Ableton Live 8. Omówimy ich przeznaczenie oraz korzystać które nam dają. Wiedza przekazana w tym filmie wprowadzi Cię w podstawowe zagadnienia umożliwiające sprawne edytowanie oraz nawigowanie w nagrywanych sesjach muzycznych.

04 – Omówienie Okna Sesji

Lekcja czwarta omawia okno sesji, które jest najważniejszą częścią programu. Dokonuje się w nim procesy aranżacji i kompozycji co daje możliwość spełnić się zarówno jako dj jak i producent muzyczny.

05 – Omówienie Okna aranżacji

Ta część kursu jest poświęcona omówieniu procesu tworzenia i zapisywania projektów aranżacyjnych. W początkowej fazie lekcji nagramy przykładowy utwór na podstawie którego opiszemy funkcje i zastosowanie ikon znajdujących się w oknie aranżacji. Nauczysz się definiować zapętlenia, sterować ścieżkami automatyzacji oraz zarządzać poszczególnymi kanałami nagrania. Autor zapozna cię również z kilkoma technikami przyspieszającymi prace aranżacyjne nad utworem.

06 – Omówienie Okna Kompozycji

W lekcji szóstej zapoznamy Cię z procesem tworzenia własnych melodii od podstaw. Autor omówi wszystkie zastosowania ikon i elementów okna kompozycji. W kursie nauczysz się również stosować szybkie automatyzację oraz funkcję launch. Po obejrzeniu tej lekcji będziesz znał cały obszar tworzenia i edytowania melodii co ułatwi i przyśpieszy prace nad produkcją muzyczną.

07 – Omówienie Okna edycji i okna efektów LEKCJA DARMOWA

Lekcja jest poświęcona oknom edycyjnym i efektowym programu Ableton Live. Zapoznamy Cię z wszystkimi dostępnymi funkcjami okna edycyjnego które umożliwiają zmieniać parametry mi. oktaw, obwiedniach oraz przestrzenności brzmień. Nauczysz się dodawać efekty i konfigurować poszczególne nagrania instrumentów.

08 – Menu – najważniejsze opcje

Na początku lekcji wymienimy zastosowania poszczególnych opcji dostępnych w głównym oknie programu a następnie zastosujemy je w praktyce. Nauczysz się mi. tworzyć cykliczne kopie robocze, importować boxy muzyczne oraz wprowadzać kwantyzacje melodii.

09 – Metody i formaty zapisu

Autor omówi proces zapisu projektów i utworów muzycznych. Zapozna Cię z wszystkimi dostępnymi formatami zapisu oraz omówi ich zastosowania. Dzięki wiedzy przekazanej w tym filmie będziesz wiedział jakie formaty stosować do konkretnych zastosowań oraz jakie funkcje uaktywnić by poprawnie zapisać plik.

10 – Efekty przestrzenne

Lekcja jest rozwinięciem zagadnienia efektów stosowanych przy produkcjach muzycznych. Zapoznamy Cię z podziałem na rodzaje efektów i wyjaśnimy ich zasadę działania. Nauczysz się operować na wszystkich dostępnych opcjach efektów przestrzennych i poznasz ich specyfikę.

11 – Efekty dynamiczne : Kompresja i korecja

W tej lekcji omówimy dokładnie procesory dynamiki. Ma początku zapoznamy Cię z najważniejszym efektem którym jest kompresor, poznasz zastosowanie i zasadę działania wszystkich jego parametrów. Następnie dzięki efektowi korekcji obróbka dźwięków na poziomie danych częstotliwości i niepożądanych dźwięków stanie się dla Ciebie prosta i zrozumiała. Dzięki wiedzy przekazanej w tym filmie Twoje produkcje muzyczne zyskają na rozmaitości brzmień oraz będą pozbawione błędów w głośności.

12 – Efekty dynamiczne : Pozostałe efekty
Film jest rozwinięciem poprzedniej lekcji i zapozna Cię z wszystkimi pozostałymi efektami dynamicznymi dostępnymi w programie Ableton Live 8. Nauczysz się między innymi tworzyć i edytować presety, wprowadzać bramki częstotliwości, a także operować na modulacjach pasm dźwiękowych.

13 – Zapoznanie z Instrumentami

Lekcja w której dowiesz się o specyfice sampler-ów dostępnych w programie oraz o możliwości wgrania nowych darmowych instrumentów VST z sieci. Dzięki wiedzy przekazanej w filmie będziesz potrafił wybrać idealny sampler i obsługiwać go w celu wygenerowania dźwięku wymyślonego w głowie. Autor poda także kilka cennych wskazówek przyśpieszających i wzbogacających możliwości tworzenia brzmień.

14 – Proces produkcji utworu – kompozycja

Pierwsza lekcja części praktycznej kursu w której omówimy podstawowe zagadnienia związane z produkcją utworu. Autor omówi etap kompozycji w którym nakieruje utwór na dany gatunek muzyczny oraz wybierze stosowane w projekcie instrumenty muzyczne. W filmie stworzymy bazę dźwiękową która w kolejnych etapach kursu będzie udoskonalana w celu uzyskania końcowego produktu muzycznego.

15 – Proces produkcji utworu – miksowanie

Autor w tej lekcji zajmie się zagadnieniem miksowania, omówi na czym polega ten proces oraz zademonstruje jak go poprawnie przeprowadzić. Nasz utwór w trakcie tego filmu zyska na jakości i profesjonalności brzmienia, a także zacznie tworzyć wspólną całość poprzez dopasowanie do siebie wszystkich nagrań.

16 – Proces produkcji utworu – aranżacja i mastering

Trzecia ostania lekcja części praktycznej w której zajmiemy się finalizacją całości utworu. Autor na początku zapozna Cię z zasadami wprowadzania aranżacji do utworu, a następnie zademonstruje go w praktyce. Gdy nasza produkcja nabierze nowego życia zajmiemy się finalnym procesem czyli masteringiem. Jest to działanie w którym będziemy mogli dokonać ostatnich poprawek w celu wyciśniemy maksymalnej jakości i osiągnięcia pożądanego charakteru całości utworu.

17 – Proces produkcji – ścieżka wokalna

W ostatniej lekcji zapoznamy Cię z procesem obróbki zarejestrowanej ścieżki wokalnej. Autor omówi krok po kroku procesy poprawiania jakości nagrania i dodawania do niego rozmaitych efektów. Dzięki wiedzy przekazanej w tym filmie będziesz potrafił wygładzić ścieżkę, pozbyć ją szumów a także uwypuklić wokal. Teraz będziesz potrafił nadać nowy charakter do każdej próbki wokalnej, przez co stanie się profesjonalna i ciekawsza w brzmieniu.

ZOBACZ OKAZJĘ>>>

KOMENTARZE

Leave a Reply