Jak realizować marzenia

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Bardzo często, przy okazji jakichś świąt, życzymy sobie realizacji marzeń. Czasami niektórym życzę, aby nie spełniły się ich wszystkie marzenia… i dodaję, widząc ich zdziwione miny, że gdyby się spełniły, nie byłoby po co żyć!

Czy żyjemy tylko dla spełniania marzeń?

Nie. Chyba nie. Choć, żeby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba wiedzieć:

Czym są marzenia

Marzenie to powstający w wyobraźni ciąg obrazów i myśli odzwierciedlających pragnienia, często nierealne; przedmiot pragnień i dążeń; ciąg myśli i wyobrażeń powstających podczas snu; coś doskonałego.

Odrzucamy tu marzenia senne i określenie, że coś jest jak marzenie, bo nie tym się tu zajmujemy. Interesuje nas ten ciąg obrazów i myśli, które obrazują nasze pragnienia, czyli coś, co chcesz mieć, posiadać, osiągnąć, zobaczyć, usłyszeć itd.

Nierealne marzenia

Można sobie marzyć o rzeczach realnych, osiągalnych, ale również o tych, które nigdy się nie spełnią. Można mieć problem w odróżnieniu jednych od drugich i spędzić całe życie na marzeniu o czymś, co konkretnie dla mnie, w tych warunkach, z tymi umiejętnościami, które posiadasz, nie są dostępne. Ale trzeba o tym wiedzieć, a niestety często się zdarza, że nie jesteś w stanie oddzielić jednych od drugich i marnujesz czas. To jedno jedyne życie, które zostało Ci dane.

Można spojrzeć na marzenia jak na cele, które chcemy osiągnąć, bo w gruncie rzeczy tym one są. Oprócz tego, że gonisz za nieosiągalnym, to jeszcze tego co osiągalne, nie udaje Ci się zrealizować. Dlaczego? Nie wiesz jak zabrać się realizacji konkretów.

I to o czym marzysz znowu się oddala…

Wejdź, zarejestruj się, korzystaj. Ciebie to nic nie kosztuje, a Fundacja CIS otrzyma pieniądze!
Pomaganie jest łatwe!
Ustaw Fundację CIS jako odbiorcę Twojej pomocy! Nic nie tracisz, za to pomagasz!
KLIKNIJ W BANER I POMAGAJ!
   

Leave a Reply