Skuteczna dieta

Skuteczna dieta

Odpowiedź na pytanie Jak szybko schudnąć okazuje się prostsza niż sądziliśmy. Skuteczna dieta nie istnieje, co naukowo udowodniono. No, może nie do końca tak. Naukowcy badają różne, przeróżne zjawiska. Zajęli się również odchudzaniem. Badano kilka grup osób pod kątem tego, jak myślenie i jakie typ myśli pomaga w odchudzaniu. I co się okazało?

 

Czy skuteczniejsze jest wyobrażanie sobie jak się będzie wyglądało po schudnięciu? Czy wręcz przeciwnie, należy sobie wyobrażać, że jesteśmy grubi i w ten sposób motywować się do pracy nad sylwetką? Okazało się, że są to te mniej ważne typy myślenia.

 

Psychologom badania dostarczyły następującej odpowiedzi: najważniejsze w odchudzaniu jest myślenie nad procesem chudnięcia, myślenie o tym co trzeba zrobić i jak zrobić. Najskuteczniejsze okazuje się więc planowanie i wyobrażanie sobie co i jak robię, czyli na przykład jak stosuję dietę i jak ćwiczę. To prowadzi do zwiększenia motywacji, do trzymania się planów i zaleceń. Mniej ważne jest czy będziemy myśleć o efektach odchudzania czy o ich braku, to jest sprawa drugorzędna dla odchudzającego się.

 

Podsumowując: skuteczna dieta to ta, która przynosi efekty naszemu organizmowi i którą sobie zaplanujemy, myślimy o niej i trzymamy się jej wykonania. Nawet najlepsze metody nie zadziałają bez tego typu myślenia.

 

I pamiętaj, żeby odchudzać się z głową, czyli wcale nie jakaś dieta – cud, tylko po prostu zdrowe odżywianie się + ćwiczenia!

KOMENTARZE

Leave a Reply

Skip to content
%d bloggers like this:
Przeczytaj inne:
Prezent Dla Nich

Prezent Dla Nich

Zamknij