Szczoteczka do zębów – co ile należy ją wymieniać?

Szczoteczka do zębów – co ile należy ją wymieniać?

Szczoteczka do zębów – co ile należy ją wymieniać?

Używana kilka razy dziennie dba o zdrowie naszych zębów. Producenci szczoteczek do zębów zalecają jej wymianę raz na dwa, trzy miesiące. Czy to aby nie za rzadko?

Wszystko zależy od stanu szczoteczki, a na ów stan ma wiele czynników. Nie tylko jakość szczoteczki, jej rodzaj (tradycyjna, elektryczna), ale również technika mycia zębów. I wreszcie, sam czas szczotkowania. Jeśli włosie jest wyraźnie odkształcone lub w zakamarkach widać zanieczyszczenia, nie zwlekajmy z wymianą. Gdy przechodziliśmy infekcję gardła, również wymieńmy szczoteczkę. Właściwa higiena jamy ustnej to również stała kontrola tego, czym zęby myjemy.

Szczoteczka do zębów powinna być zawsze czysta, dlatego warto ją regularnie polewać wrzącą wodą z czajnika. To znakomity sposób na pozbycie się z jej powierzchni drobnoustrojów, których nie widać gołym okiem. Ale nie tylko wrzątek. Również woda utleniona odkazi naszą szczoteczkę. Higiena nakazuje, by dwie osoby nie używały tej samej szczoteczki. To zdecydowanie niehigieniczne.

Podsumowując, nie czekajmy z wymianą, gdy włosie szczoteczki jest odkształcone i nie pełni dobrze swojej funkcji. Nie czekajmy z wymianą, gdy przeszliśmy zakażenie jamy ustnej. I ważne, szczoteczka do zębów dziecka powinna być wymieniana częściej, niż szczoteczka do zębów osoby dorosłej. Dzieci dopiero uczą się higieny…

KOMENTARZE

Leave a Reply

Skip to content
%d bloggers like this:
Przeczytaj inne:
Zabawki terapeutyczne Promocje

Zabawki terapeutyczne Promocje    

Zamknij