Zielona herbata a odchudzanie

Zielona herbata a odchudzanie

Czy picie zielonej herbaty przyspiesza spalanie kalorii?

Tak, picie zielonej herbaty pomaga w odchudzaniu, ale jak ze wszystkim, nie jest to żaden cudowny środek. Z pewnością zielona herbata przyspiesza metabolizm, co jak wiadomo, kończy się częstszymi wizytami w ustronnym miejscu. Nie ma więc ona właściwości odchudzających. Picie jej wprawdzie lekko przyśpiesza przemianę materii, ale nie jest lekiem na nadwagę i nie wpływa na znaczny spadek masy ciała.

Oczywiście pita mniej więcej pół godziny przed posiłkiem, tak jak każdy napój, wypełni Twój żołądek i zmniejszy uczucie głodu. Lepiej pić zdrową zieloną herbatę, niż jakieś słodkie, gazowane napoje…

Zielona herbata ma wiele pozytywnych właściwości: antyoksydanty i katechiny z zielonej herbaty hamują wzrost poziomu glukozy we krwi. Zawiera rzadko występujący w pożywieniu mangan i fluor. Regularne picie zielonej herbaty obniża poziom trójglicerydów i cholesterolu, co zmniejsza zagrożenie zawału serca, miażdżycy tętnic oraz powstawania zakrzepów. Jej spożycie powinny ograniczyć osoby z wrzodami żołądka, ponieważ wzmaga ona wydzielanie soków żołądkowych. Jest to także ochrona przed chorobami nowotworowymi, bo zielona herbata to skuteczny antyoksydant. Pozytywnie oddziałuje na układ trawienny, nerwowy i sercowo-naczyniowy, chroniąc przed miażdżycą i chorobami degeneracyjnymi.

Japończycy uważają, że wypicie od 4 do 10 filiżanek tego napoju dziennie korzystnie wpływa na zdrowie i przedłuża życie człowieka średnio o 3 lata.

Zielona herbata jest więc z pewnością zdrowym napojem, który nam nie zaszkodzi, a pomoże w utrzymaniu zdrowia.

KOMENTARZE

Leave a Reply

Skip to content
%d bloggers like this:
Przeczytaj inne:
Oryginalny prezent dla pary

Oryginalny prezent dla pary

Zamknij