Co zrobić, aby nie być nieśmiałym

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Z pewnością, aby pokonać nieśmiałość, trzeba podjąć decyzję, że będziesz z tym walczyć i poświęcisz swój czas i energię na przezwyciężenie nieśmiałości.

Rzadko kiedy coś przechodzi samo z siebie, chyba, że jest to przeziębienie. Nie licz na to, że jeśli cierpisz na dużą nieśmiałość, to przejdzie i już. Musisz podjąć decyzję, że chcesz walczyć z nią, co tym bardziej może być trudne, że być może chroni Cię ona, jak swego rodzaju mechanizm obronny, przed jeszcze czymś gorszym, bycie osobą niechcianą, niekochaną, nieciekawą, nieinteligentną.

W jakich sferach potrzebne są zmiany, aby pokonać nieśmiałość:

– sposobie myślenia o sobie i swojej nieśmiałości,

– sposobie, w jaki się zachowujesz,

– istotnych aspektach zachowania i sposobu myślenia innych ludzi,

– pewnych wartościach społecznych, które sprzyjają nieśmiałości. 

Nie możesz, patrząc na te rodzaje zmian, przerażać się i wmawiać sobie, że jest tego za dużo, że nie dasz rady. Nie słuchaj tego typu uwag również, gdy wypowiadają je inni. Oni się na tym nie znają, twierdząc, że nieśmiałości nie da się zwalczyć, nie wiedzą co mówią. To Ty jesteś specjalistą od nieśmiałości i doskonale wiesz, ile spraw Cię omija, ile radości i uczuć, więc musisz, najlepiej już dziś, podjąć decyzję, że zadbasz o siebie. I większe czy mniejsze Twoje problemy z nieśmiałością staną się wspomnieniem.

Tu masz lektury, które pomogą Ci zwalczyć nieśmiałość>>>

Wejdź, zarejestruj się, korzystaj. Ciebie to nic nie kosztuje, a Fundacja CIS otrzyma pieniądze!
Pomaganie jest łatwe!
Ustaw Fundację CIS jako odbiorcę Twojej pomocy! Nic nie tracisz, za to pomagasz!
KLIKNIJ W BANER I POMAGAJ!
   

Leave a Reply